Forum Forum poswiecone zjawiska paranormalnym Strona Główna
Zaloguj Rejestracja Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy
Świat astralny

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum poswiecone zjawiska paranormalnym Strona Główna -> OOBE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wiewiur



Dołączył: 28 Kwi 2007
Posty: 15
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Słupsk

PostWysłany: Sob 23:43, 28 Kwi 2007    Temat postu: Świat astralny

Czym jest świat astralny?

Nie jestem zwolennikiem podziału na świat materialny (fizyczny) i niematerialny (astralny), bo jest to bez wątpienia nienaukowe. Wszystko składa się z materii i energii, która warunkuje stopień zagęszczenia materii. Świat astralny jest również światem materialnym, jednak materia astralna jest o wiele mniej gęsta, niż materia fizyczna, którą dobrze znamy. Naukowcy już dzisiaj zakładają, że każdą cząstkę materii da się podzielić na mniejsze cząstki materii składowej i wiążącą ją energię. Odkrytą przez naukowców najmniejszą cząstką jest kwark, jednak dalsze podziały są jak najbardziej teoretycznie możliwe. Czyli jedynym stałym i niepodzielnym elementem jest energia. Czym jest energia w przypadku materii astralnej? Mówiąc naukowo, energią jest wibracja o określonych częstotliwościach i właściwościach. Mówiąc bardziej prosto, jest to - myśl. Myśl jest wibracją którą tworzymy.


Cechy materii astralnej

Materia astralna przenika materię fizyczną, ponieważ jest mniej gęsta. Każdy przedmiot fizyczny ma swój odpowiednik astralny, ale nie każdy twór astralny ma swój odpowiednik fizyczny. Astral jest bardzo podatny na przekształcenia pod wpływem energii (myśli) i praktycznie całkowicie jest jej podporządkowany. Kiedy tworzymy myśl, materia astralna formuje się i przybiera wizualny kształt tej myśli. Jeśli była to myśl pobieżna, (energia słaba i skończona) to materia astralna ulega rozpadowi - tj. wizualne odbicie naszej myśli w świecie astralnym bezpowrotnie znika. Jeśli poświęcamy jakiejś myśli dużo uwagi, czasu i skupienia, to wizualne odbicie w astralu może trwać i stawać się coraz bardziej gęste. Taki twór myślowy nazywamy myślokształtem. Kiedy myślokształt jest stale zasilany energią, przyciąga coraz więcej materii astralnej, która coraz bardziej materializuje naszą myśl. Na tym etapie nasz myślokształt może być widoczny podczas projekcji astralnej przez każdego podróżnika. Kiedy dostarczamy myślokształtowi coraz więcej energii, ten staje się coraz bardziej stabilny i materialny. Kiedy zostanie osiągnięty pewien poziom zagęszczenia materii, myślokształt materializuje się w świecie fizycznym - najczęściej jako wydarzenie, pewien zbieg okoliczności, przypadek, który powoduje ukazanie się naszej myśli fizycznie.


Zawartość świata astralnego

Jak było napisane wcześniej, świat astralny tworzy energia, której dostarczają ludzie poprzez kreację myśli. Czy każdy przedmiot fizyczny ma swój odpowiednik astralny? Niewątpliwie tak - każdą cząstkę materii da się podzielić na mniejsze, zatem w materii fizycznej znajdziemy przenikającą ją materię astralną. W przypadku rzeczy stworzonych przez człowieka następuje właśnie pierwotne utworzenie myślokształtu, a dopiero późniejszy proces materializacji. Zanim wynalazca stworzy przedmiot, najpierw powstaje on w jego „głowie”, a dokładniej w Astralu, jako myślokształt. Świat astralny można podzielić na kilka poziomów zagęszczenia materii, jednak byłyby to podziały umowne. Tak samo, jak umownym podziałem jest podział na materię fizyczną i astralną. Wszystkie różnice są płynne, a podziały umowne. Im bliżej jesteśmy świata fizycznego, tym materii astralnej jest mniej i na odwrót, im bardziej „w głąb” się poruszamy, tym bardziej materia jest subtelna, liczna i bardziej podatna na transformacje poprzez nasze myśli. Im bliżej świata fizycznego powstaje myślokształt, tym mniej jest trwały, dlatego właśnie dolne „warstwy” astrala mieszczą w sobie krótkotrwałe myślokształty, symbolizujące drobne przemyślenia, marzenia ludzi. Dalsze poziomy zawierają coraz to stabilniejsze myślokształty, które są stabilne poprzez poświęcaną uwagę ludzi. Np. tam znajdziemy astralne odbicie naszego mieszkania, które przecież codziennie spostrzegamy i tym samym „myślimy o nim”. Podczas projekcji astralnej możemy zauważyć np. coś, co nie będzie odpowiadało dokładnie fizycznemu mieszkaniu, np. układ mebli może być inny, niż w chwili obecnej. Spowodowane to jest tym, że stare myślokształty odpowiadające lokalizacji mebli są na tyle silne, że pozostały w astralu mimo tego, że nie tak dawno przemeblowaliśmy pokój. Opisując to, co zawiera astral pomijam opis istot posiadających świadomość. Postępuję tak dlatego, że nie chcę opisywać tego, z czym nie miałem nigdy do czynienia i czego nigdy nie sprawdziłem.

Zgodnie z zasadą „podobne przyciąga podobne”, wszystkie byty astralne grupują się według podobieństwa. Podobne myśli (energie, wibracje) przyciągają się, tworząc zjawisko podobne do rezonansu - tj. dwa podobne drgania łączą się w jedno, zwiększając przy tym siłę drgań. Ta zasada warunkuje dwa istotne zagadnienia:
1. Negatywne, destrukcyjne myśli przyciągają się i przyciągają osobę o takich samych wibracjach. Jeśli dokonasz świadomej projekcji astralnej, to prawdopodobnie to co napotkasz będzie obrazami na podobieństwo twoich wibracji. Jeśli twoim życiem kieruje przemoc, egoizm, złość, lęki - to właśnie te emocje/obrazy przyciągną Cię w astralu. Taka sama zasada podobieństw obowiązuje, jeśli jesteś źródłem altruizmu, radości i miłości.
2. Zasada przyciągania podobieństw umożliwia tworzenie myślokształtów poprzez zamierzone zbiorowe działanie kilku ludzi. W taki właśnie sposób powstają popularne ostatnio wyspy astralne, które są myślokształtami stworzonymi przez grupę ludzi praktykujących projekcję astralną.


Czas w astralu

Jak wiemy istnieją poziomy materii znacznie bardziej subtelnej, niż astralna. Światy wyższe niż astralny są niedostępne dla przeciętnego człowieka, i badane były przez wąskie grono ludzi. Wiemy jednak, że zasady rządzące czasem są takie same. Czas jest ściśle powiązany z subtelnością materii, dlatego jest zjawiskiem subiektywnym. Im bardziej subtelna materia nas (naszą świadomość) otacza, tym wolniej płynie czas. Dzielenie astrala na jakiekolwiek strefy czasowe nie ma sensu, bo jak już wiemy, subtelność materii, jak i gęstość, zwiększa się płynnie wraz z oddaleniem od świata fizycznego. Zatem im bardziej oddalamy się od świata fizycznego, tym wolniej płynie czas.


OOBE, LD, projekcja astralna

Jak umieścić te pojęcia w czasoprzestrzeni astralnej? Zatem po kolei.

Zjawisko OOBE utożsamia się z obiektywnym odbieraniem świata fizycznego przenosząc świadomość do duplikatu astralnego. Zatem już teraz możemy stwierdzić, że OOBE zachodzi na samej granicy astrala i świata fizycznego. Jak już napisałem, im bliżej jesteśmy świata fizycznego, tym mamy mniejszą zdolność tworzenia myślokształtów, dlatego też w stanie OOBE rzadko kiedy znajdujemy różnice między tym co postrzegamy, a tym, jak wygląda świat fizyczny. Na tej granicy jest trudno się utrzymać i zazwyczaj nieświadomie przenosimy się coraz bardziej w głąb astrala. To zjawisko wiąże się z różnymi czynnikami, które nie są tematem tego artykułu.

Kolejnym zjawiskiem wartym omówienia jest świadomy sen, który zachodzi w określonym miejscu świata astralnego. Oczywiście nieświadomy sen również ma to samo miejsce. Niemal na pewno to miejsce jest przypisane tylko nam i nikt inny nie może się tam dostać. Nasz umysł ma duże możliwości tworzenia myślokształtów, które układają się niczym film w treść snu. Kiedy jesteśmy świadomi stanu snu, nie będziemy mieli problemu z tworzeniem wszystkiego, czego nam się zapragnie. Myślokształty tworzone przez nasz umysł w czasie snu są słabe i szybko znikają z powodu braku naszej uwagi.

Pojęcie projekcji astralnej jest natomiast szerszym pojęciem, które zawiera w sobie LD i OOBE. Mając swobodę w poruszaniu się w astralu możemy świadomie badać ten świat, a także kreować go i w ten sposób w pewnym sensie wpływać na świat fizyczny.

Artykuł napisany przez Vladisa


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
mosjo



Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 6
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Sob 4:02, 17 Lip 2010    Temat postu:

ta... mozna wygooglac sobie ksiazke z ktorej to brales Smile ja mam pare o tej tematyce jak chcesz to na pw napisz mi gg to ci spakuje Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
DARTON
Gość





PostWysłany: Czw 1:37, 12 Sty 2012    Temat postu: :D

Chociasz chlowiek pisze moze po to by ktos to nie wie co sie dzieje mogl to pojac. nie sadzisz??
Powrót do góry
Midnighttt
Gość





PostWysłany: Czw 13:24, 08 Mar 2012    Temat postu: astral

<p>Słuchajcie nie znam się na tym wszystkim za bardzo ale mam pytanie do tych co w tym siedzą. czy w astralu jest mozliwe cos takiego jak posiadanie swoich &quot;wladcow&quot; ktorzy nakazuja ci wykonywanie jakichs zadan w &quot;swiecie materialnym&quot;? moze pytanie idiotyczne ale znam kogos kto sie tym zajmuje i zastanawiam sie czy aby cos mu sie z mozgiem nie stalo bo nigdzie nic na temat zadnych &quot;zadan&quot; i &quot;wladcow&quot; nie znalazlam. prosze o odpowiedz plizzzzzzz</p> moze na mail [link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Lukasz
Gość





PostWysłany: Sob 14:10, 04 Maj 2013    Temat postu: odp do midnighttt

Od razu chce podkreslic, ze nie jestem religijnym fatanatykiem, ani zadnym ksiedzem, etc, po prostuu szukam swojej sciezki w zyciu i poki co siedze gleboko w religii i spotkalem sie z takimi sprawami.
W oobe moga ujawniac sie "wladcy" dajacy ci zadania, a nawet przekazywac ci swoja madrosc. Tak naprawde sa to demony, jak sie je okresla w chrzescijanstwie. Kazde dzialania jak joga, oobe i tym podobne praktyki wiaza sie z wejsciem w wyzszy poziom swiadomosci i nierozerwalnie wiaza sie z inerencja w sily demoniczne. Takimi sprawami zajmuje sie tez teozofia i ruch new age. David icke, slynny "poszukiwacz prawdy" sam kontaktuje sie z nimi, nawet uwaza, ze rozmawia z chrystusem(tak naprawde to tylko demon podajacy sie za niego).
Moze ci sie to wydawac nierealne, moze wstrzasajace, albo po prostu smieszne, ale kazdy sam moze sprobowac, mi wystarczy wiara w to, ze to prawda.
Powrót do góry
juki
Gość





PostWysłany: Sob 15:46, 30 Maj 2015    Temat postu:

Jeśli ktoś mi nie wierzy poczyta ludzi którzy wyszli z tego ,,łajna" to jest niewidzialny świat,,Matrix" którego człowiek nie ogarnie dzieja sie cuda,Zgadza się to jest świat łączenia ducha z materią gdzie dusza może na zawołanie lecieć do tego samego świata niewidzialnego przy drzemce ciała ale opisze dalej bo, wielu skończyło w psychiatryku nie znajac tego swiata.Jestem studentem od zawsze ciekawym swiata kiedys ateista poznawalem skad jest swiat i natrafialem na wszystko co istnieje i co pisza inni.Potwierdzam hindusi i buddysci otwieraja czakry i maja ten sam astral sam z tego wyszedlem.To jest nie dobre bo skąd biorą energie Ci co w tym są inni ludzie(naprzykład kradnąc komuś aurę) jak sami w poczatkowej lekturze wchodzenia w astral i otweranie czakr (czakramów) połączenie ducha i materii,wtedy oczy masz tak przenikliwe w realu ze wiesz co dana osoba myśli i co chce zrobić czujesz jej stan poprostu mozesz nawet manipulowac a to nic innego jak stan otwierania sie na opetanie.Poznałem ten swiat upadłych aniołów w świecie astralnym i otwartymi czakrami.Zaczynasz widzieć aury blyszczace twarze jakby promienne u dobrych ludzi,twarze demonów w innych ludziach,znasz ich występki często przeszłość,czujesz obecność zła, obalają się przeróżne rzeczy przy innych ludziach,psy wyją niesamowicie gdy ktoś myśli źle na ciebie(wielu potwierdzi ode mnie że pierwszy raz takie coś słyszeli akurat ten co chciał mnie pobić oczym wiesz od razu),kradniesz energie ludziom co zle robia i możesz oddawać tym co robią dobrze np.humor przychodzi znikąd-nie wiem czy to było dobre,przy okazji widzisz grzechy każdego człowieka prócz wierzacego(są jakby zakryte gdy ich żałuje),zwierzęta lecą do ciebie obce psy, ptaki itp.bo się boją,przy mnie kumpel zapomniał jak ma na imie syn,ciekawy przypadek gdy siedzisz z kumplem u niego pod nogami zwykła trawa a u mnie z trawy smoła jak pół sadza a udeptane jakby stado przeszlo. apropo tych astrali to gdy masz kiepski humor sciagasz wszelkie zło i zamierasz musisz krasc innym najlatwiej innym astralom(wierzacy we wrozki horoskop itp) widzisz bystre kolory kontrast mozesz z daleka widziec jakby przez lornetkęnp:w tym domu w ktorym sa domownicy zła.np: niezwykłe ale sasiada dom widzisz słabiej nawet dużo.Możesz manipulować ludzi i ich uzdrawiać( wtedy uchodzi od ciebie dużo energii inaczej bez zamiany demony chorob nie wyjda.Mozesz zsyłać na kogoś zło kto czyni żle,Wiatr wieje jakby znikad,gdy ktoś życzy Ci śmierci sam o tym wiesz i czujesz smród jakby kot przy nosie zdechł przed miesiacem,wtedy ratunkiem jest pobłogosławic jego bo inaczej działa w obie strony,wtedy robi się przyjemny mały wiaterek przewiewa.(chyba Stróż) bo szukałem tego kota i nie znalazłem.Można narobić wiele złego komuś a samemu płacić za to podwojnie cierpieniem zaprzedanym juz dla demonow bestii,gdy sie zorientowałem że we śnie chca układ dusza za osiagniecia w zyciu i za te zdolności(jedną której najbardziej chciałem stała i wiele innych osobistych) juz wiedziałem że to co było przyjemne pochodzi od tego astral(swiat ich) czakramów(zdolności).Astral tzw.odstawka coś podobnego jak oferta w rzeczywistości tylko że we snie i masz oferte czego chcesz,gdy nic nie zazadasz tylko nawracac(co w moim mysleniu myslalem ze to sa dobre duchy)to juz lezysz jakby napasnik cie napadl,wolasz o pomoc i mija zly sen a realny jak rzeczywistosc
.Kiedy już wiedzą że nieodwrócisz się od Wiary Jezusa,zmora w nocy czy przy drzemce masz w banku.Najpierw trafiasz pod stolik maly i wysoki coś w stylu sadu i pytania co chcesz i do czego dażysz,moja odpowiedz brzmiala:oby powstal nowy swiat,a demon -nowy porzadek? Ja: tak aby wszyscy ludzie byli mili(stał przy nim anioł Stróż ale jakby tak daleko jak ledwo widać przez mgłe).Pokazali mi postacie i kim są pokazywali Marie jakby przy podłodze i Krzyz z powykrecanym cialem Jezusa.(po takim czasie doszedlem do wniosku ze ktos jeszcze o mnie walczyl i zrobili sad,Stróż wiedział że szanowałem Jezusa i ze smutkiem wraz z wołaniem o pomoc wołalem do tego krzyża bo mając te połzdolności jak demony wiedzialem ze jest obok ale nie daja mi sila spojrzec trzymajac tzw.wzrok(w astralu to ,,trzecie oko"wyrzucony w rzeczywistośc ciało nie chcialo mnie przyjąć krzyczałem bólem jaki mi dawali demony jakbym umieral i czulem nadal trzecim okiem ze gdy wejde w cialo zwariuje lub gdy tylko pogodzę sie z samobojstwem odpuszcza ale krzyczalem miotany nimi Jezu Ratuj...powoli odeszlo ulga...Do astrala masz zawsze wejscie z ,,trzecim okiem"tylko kuszą a jak widza ze jestes pełny wiary każa ci odejsc i grożą a dalej..w realu zagubienie jakby na krawedzi wariatkowa,Modlitwa o Uwolnienie szczera narazie wystarczyla.jedni mieli duszenie u mnie bestie i ciezar jaki wciskal w ziemie,nieopisze tego na koszmary senne moglem na to zamienić.rzuca wlasna duszę nie daje ci zawołac o pomoc.Piekło jest tym astralem nie do opisania daje im przyjemnosc te meczenie cos w tym rodzaju a demonami czakry.MATRIX na zawolanie wystarczy się zdrzemnać ale nigdy juz tam nie chce zajrzec na poczatku przyjemnie widzisz osoby nie raz znajomego co w tym siedzi i Wam wszystkim życzę którzy w tym siedzicie daj Boże Jezu Chryste siłę by mieli rozum i siłę poznania dobrego i złego byście się nie zgubili a Duszę zaprowadzili do Szczęścia Bożego aby nie zaprzedali demonom dla cierpien nieopisanych
Niech Moc i Dobroć Boża będzie z Wami
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum poswiecone zjawiska paranormalnym Strona Główna -> OOBE Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Theme by GhostNr1